Jdi na obsah Jdi na menu
 


ze života našich štěňat

Dne 8.12.2012 se naší fence Bessy narodilo 5 štěňat 3 holky a 2 kluci.Prvních 14 dní jsme o štěňátkách moc nevěděli,pořád jen spala.Pak jsme jim museli udělat ohrádku,protože již začínaly trochu objevovat nové prostředí,hlavně je zajímaly kytky a naše kočky.Postupem času začaly v ohrádce fňukat,že chtějí ven,tak jsme jim mimo ohrádku odstranili lákavé předměty,které by mohly rozkousat a vypustili je po spaní ven.Moc se jim líbilo objevovat každé zákoutí.Nejvíce si oblíbily náč gauč na kterém opravdu řádí,perou se a pak i usínají.To je pak přenášíme zpátky do pelíšků.První den venku si ve sněhu užívali a lítali po celé zahradě,ale brzo jim byla zima, tak museli do tepla.

První fenka Ambra Zuri-africky krásná, šla do nového domova před 14 dny,šla k moc hodným páníčkům do Plzně a moc se jí tam líbí.

Druhá fenka Ashaki je již také v novém domově.Odvezla si jí hodná panička s celou svojí rodinou do Brna.Všichni se na ni moc těšili,tak se jí tam určitě bude líbit.Nám se bude stýskat,protože Šaki byla můj oblíbenec,taková šéfka s roztomilým kukučem,které jste všecno odpustili. Už takhle malinká nás krásně vítala jódlováním a celým tím krásným basenjím rituálem.

Fenka Agnes Dakarai-africky radost, pojede do nového domova až na konci března,protože má nové páníčky v Anglii a tam smí jet až po očkování vztekliny ve 3 měsících a pak 21denní karanténě.Bude to smutné loučení,čím jsou pejskové s námi déle tím víc je máme rádi.

Pejsek Akin Atu v africkém překladu  to znamená bojovník narozený v sobotu,což na něj přesně sedí.Narodil se v sobotu a spolu s Ashaki je to vůdce smečky.Nenechá si nic líbit,ale je i mazlivý a to je pak můj malej bojovníček.Tak  pro Akina Atu si už také přijeli  a je u nových páníčků v Třebíči,kde se mu bude určitě také líbit.

Pejsek Akia Chewe v africkém překladu první narozený,který je milován.Tak toto jméno bylo také vybráno záměrně,protože se narodil první a od mala byl takový můj mazlíček.Vždy jsem ho chovala,když nechtěl spát v ohrádce,aby nebudil ostatní,protože Bessy u štěňátek spala prvních 14 dní a pak už zase s náma v posteli.Tak Akia má také nového páníčka a je na Slovensku.